Fuat Sevimay-Kapalıçarşı
Fuat Sevimay-Kapalıçarşı Yazarın ilk romanıdır. İletişim Yayınları tarafından 2000'de yayınlanmış ve haziran 2019'da 24. baskısı yapılmıştır. "Psiko-absürd romantik komedi" olarak nitelenen yapıtta, gece uyurken ve uyanıkken iki farklı kimliğe sahip olan Şevket Hakan Tunçel adlı kişinin bu iki kimliğinin birinden kurtulmak için başvurduğu Olcayto Fişek adlı yaşlı bir psikoloji öğretim üyesindan yardım talebinde bulunması ve bu kimliklerin başından geçenler, parodik bir tarzda ve hicvedilerek anlatılmaktadır. Bir devlet üniversitesinde bir psikiyatri profesörü olan Fişek alanında gayet bilgili ve kendini kanıtlayacak derecede zekaya sahip birisidir. Günlerden bir gün yanına Şevket Hakan Tunçel adında bir adam gelir ve ona durumu ile ilgili bir takım bilgiler verir ve yardımını ister. Başlangıçta profesör adamı çok önemseme de söylediklerini dinledikçe konu ilgisini çeker ve istemeden de olsa bu kişiye yardım etmeyi kabul eder.

Alper Canıgüz Biyografisi:
13 Şubat 1969´da istanbul´da doğmuştur. Çocukluğunu Acıbadem´in çeşitli mahallelerinde, geçer ve uydurduğu hikayeleri arkadaşlarına anlatır. 1980´de Dârüşşafaka´ya girer.Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi´nde psikoloji eğitimi almıştır.

Yapıtları
Romanları: Tatlı Rüyalar (2000), Oğullar ve Rencide Ruhlar (2004), Gizli Ajans (2008), Bir Kamu Davası 2 / Cehennem Çiçeği (2013), Kan ve Gül, Bir Kara Dejavu (2017), Bir Kamu Davası 3 / Kıyamet Park (2021)

Yazar ve kitapla ilgili yazılar:

* Alper Kamu’nun bütün güç odaklarıyla meselesi var" (Söyleşi)
       Okan Çil, Gazete Duvar, 04.11.2021

* "Eksik Olan: Alper Canıgüz-Kıaymet Var" (Video Söyleşi)
       Medyaskope, 06.11.2021

* "Alper Canıgüz'ün romanlarında söz varlığı"
       Olcay Şafak, Y.L. Tezi, 2019

Bağlantılar:
* "Yazarın Vikipedi'deki sayfası"
* "Türk Edebiyatı İsimleri Sözlüğü'ndeki sayfası"
* "İletişim Yayınları'ndaki sayfası"