biyografisi:

feride cihan göktan feride cihan göktan
tıp doktoru ve akademisyen. izmir'de yaşıyor. halen celal bayar üniversitesi tıp fakültesi’nde görevlidir.
radikal 2, birgün, birgün pazar ve kitap eki gibi basılı ve digital ortamlarda deneme türü yazıları ve kitap yorumları yayınlanmıştır. egeli kadın yazarlar platformu'nun ortak çıkardığı kitaplarda ve çeşitli dergilerde öykü ve deneme türü yazıları mevcuttur. ilk romanı bir ağrı'dır yaşamak 2019'da sola yayınları tarafından yayınlanmıştır. ayrıca "cadı" ismiyle sahnelenen bir oyunun da senaryosunu yazmıştır.

yapıtları:

bir ağrı'dır yaşamak adı: bir ağrı'dır yaşamak (roman)
ilk yayın tarihi: 2019, istanbul
yayınevi: sola yayınları
içeriği/özeti:
  
“her yolculuk yüzünüzde saklıdır. yaptığınız ve yapmadığınız hatta yapamadığınız yolculuklarla oluşur yüzümüz. her yolculuk aslında kendimize yaptığımız yolculuktur. bu isterse başka bir ülkeye olsun, bir şehre, bir dağa veya bir insana... her yolculuktan sonra bir başkasınızdır artık. üstelik hiçbir yolculuk sonlanmaz. aynı yollar bile hep yeni baştan yeni baştan birbirine hiç benzemeksizin tekrarlanabilir, tekrar tekrar başka yollara, içinizdeki başka kendinize açılır hep. işte farklı yollar veya tekrarlanırken farklılaşmış aynı yollar...”
bu roman farklı yollardan gelen kadınların ortak bir yolculuğunun hikayesidir. amatör bir ruhla büyük bir hedefe kilitlenme ve kendilerini arındırma öyküsüdür. aslında yeniden başlamanın öyküsüdür. esas olan da budur. bu yolculuk, haritası ve yerler gerçek bir yolculuk planının içinden çıkarılarak kurgusal bir öykü şeklinde çoğul anlatıcı yöntemi ile yazılmıştır.

 

bağlantılar:

  • yazarın kişisel bloğu.
  • facebook sayfası.
  • instagram bağlantısı.
  • eposta adresi: cigoktan@hotmail.com

    "önceki"   |  

  • bu sayfa en son 17.09.2021'de düzenlenmiştir.